Służbowe mikołajki - 5 pomysłów na prezent | na-etacie.pl

Treść artykułu

Służbowe mikołajki - 5 pomysłów na prezent

Pomysły na mikołajki w pracy

Grudzień bez wątpienia jest miesiącem, który kojarzy się z dawaniem prezentów. Tradycja już dawno wyszła poza rodzinne grono i wiele miejsc pracy decyduje się na firmowe mikołajki. Gdy jedni są w swoim żywiole i doskonale wiedzą, jaki podarunek sprawi przyjemność innej osobie, drudzy główkują, co by tu kupić. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na prezent. Decydując się na firmowe mikołajki staje się przed nie lada wyzwaniem - co kupić koledze lub koleżance z pracy? Może zacznijmy od tego, jaki nie powinien być prezent. Przede wszystkim należy ustalić kwotę, by nie doszło do sytuacji, w której jedna osoba dostaje ekstrawagancki podarunek, a druga drobiazg z wyprzedaży. Kolejna sprawa, to upominki, które nie są adekwatne do wręczania na stopie zawodowej. Do tej grupy należą choćby perfumy, bo o ile, może kupić je mąż/żona czy znający nasz gust rodzice czy rodzeństwo, o tyle sprezentowanie ich przez kolegę z pracy może być odrobinę niezręczne. By uniknąć takich wpadek lepiej sięgać po bezpieczne i sprawdzone pomysły.

prezenty w pracy na etacie

Co kupić w pracy na mikołajki?

 • Bony podarunkowe
  W ostatnich latach bony podarunkowe zyskały na popularności, a wszystko dlatego, że stanowią niesamowicie praktyczny i wygodny pomysł na prezent. Nie są zobowiązujące, bo zostawiają osobie, która je dostaje pole do wybrania sobie podarunku, który najbardziej się jej przyda.
  Zobacz: Darmowe lunche w korpo. Jaka idea za nimi stoi? Dlaczego firmy karmią swoich pracowników?
 • Kawa, herbata, czekoladki
  Kolejny praktyczny prezent, który nie będzie kurzyć się na półce, a zostanie zużyty. Każdy z nas pije kawę lub herbatę i uwielbia czekoladki. Z okazji Mikołaja można sięgnąć po produkty z wyższej półki lub zamówić z je z sieci (w której wybór jest znacznie szerszy).
 • Świąteczne dekoracje
  Zbliżają się Święta, czyli czas, w którym w domach pojawiają się choinki i tematyczne ozdoby. Ręcznie malowana bombka, stroik lub rękawica kuchenna i ścierka w świąteczne wzorki to bezpieczne i praktyczne pomysły na prezenty.
 • Deleguj zadania na innych
  Punkt ściśle powiązany z poprzednim. Gdy przełożony dokłada Ci zadań, a Ty nie wyrabiasz się z zaległymi, odmawiaj i proś o pomoc współpracowników. Nie bój się mówić głośno, że potrzebujesz wsparcia. Dzięki pomocy innych osób i grze zespołowej nie tylko jesteście w stanie dotrzymać terminów, ale i umacnia się więź między Wami i zyskujecie przekonanie o tym, że nie jesteście sami, a macie na kogo liczyć.
  Zobacz: Jak umiejętnie zmienić pracę na lepszą?
 • Kalendarz albo planer na rok 2020
  Kalendarze i planery to atrybuty większości pracowników. Świetnie się składa, bo w okresie świątecznym i sylwestrowym roi się od nich w sklepach.
  Zobacz: Dress code w miejscu pracy. Na czym polegają style ubioru?
Mikołajki w pracy

krótki opis

Grudzień bez wątpienia jest miesiącem, który kojarzy się z dawaniem prezentów. Tradycja już dawno wyszła poza rodzinne grono i wiele miejsc pracy decyduje się na firmowe mikołajki.