Nowoczesne biurowce w Łodzi | na-etacie.pl

Treść artykułu

Nowoczesne biurowce w Łodzi – jakie firmy przyciągnęły?

Czynnikami, które wpływają na atrakcyjność firmy są zarówno jej lokalizacja, jak i sam budynek, w którym się znajduje. Nowoczesne biurowce mają ogromną moc przyciągania pracodawców i pracowników. Wielkie firmy i znane korporacje kładą nacisk na dobrą lokalizację swoich biur, ponieważ wiedzą, że umiejscowienie ich w rozpoznawalnym miejscu jest świetną reklamą i dobrze postawionym krokiem w kierunku budowania rozpoznawalności marki. Natomiast dla wielu pracowników praca w przeszklonym wieżowcu znajdującym się w strategicznej lokalizacji w mieście jest niczym spełnienie marzeń o byciu dorosłym pracującym człowiekiem.
Dzisiaj bierzemy pod lupę 5 biurowców z Łodzi, które powstają lub już częściowo zostały oddane do użytku. Żadna z tych inwestycji nie ruszyłaby, gdyby developerzy wcześniej nie mieli zagwarantowanych najemców. Zwykle prace rozpoczynają się, gdy ponad połowa powierzchni jest już zarezerwowana. We współczesnych wieżowcach przeważnie na jednego pracownika przypada 10 m kw. powierzchni. Jakie firmy można znaleźć w nowoczesnych biurowcach w Łodzi?
Zobacz: Jakie pytania nie mogą paść na rozmowie o pracę?

 • 1. Hi Piotrowska
  Hi Piotrowska kompleks biurowo-usługowy, który tworzą dwa biurowce raz Hotel Hampton by Hilton. Jedna z wież biurowych będzie miała 82 metry i zostanie najwyższym budynkiem tego typu w Łodzi. Choć koniec inwestycji planowany jest na I kwartał 2020 roku już wiadomo, jakie marki będą zajmować w niej przestrzeń. W części usługowej powierzchnie wynajmą Starbucks, HEBE, Just GYM i Żabka. W kompleksie na aż czterech piętrach swoją siedzibę (drugą na świecie) otworzy firma New Work, która zajmuje się oferowaniem w pełni wyposażonych biur dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw poszukujących nowoczesnej przestrzeni do pracy dostępnej na zasadzie coworkingu.
Praca w centrum Łodzi
 • 2. Nowa Fabryczna
  Nowa Fabryczna to ponad 21,5 tys. m kw., które zostały oddane do użytku w 2017 roku. Biurowiec znajdujący się w Nowym Centrum Łodzi jest siedzibą firm jak Whirpool (AGD), Fujitsu (IT), Cybercom (IT), McCormic (producent ciągników rolniczych), KPMG (firma doradcza i audytorska) czy BSH (AGD).
Duzi pracodawcy w Łodzi
 • 3. Brama Miasta
  Pierwszy z dwóch biurowców Brama Miasta w Łodzi ma zostać oddany do użytku jeszcze w 2019 roku. Nowoczesny design i inteligenta infrastruktura już przyciągnęły gigantów jak Deloitte (jedna z największych na świecie firm doradczych i audytorskich) oraz BFF Banking Group (lider w dziedzinie zarządzania należnościami, specjalizujący się w rozwiązaniach finansowych dla służby zdrowia i administracji publicznej).
Nowoczesne biurowce w Łodzi
 • 4. Ogrodowa Office
  Nowoczesny budynek biurowo-usługowy oferuje ponad 28 tys. m kw. powierzchni klasy A. Takie warunki przyciągnęły najemców jak Orange Polska (operator telekomunikacyjny), MakoLab S.A. (IT), PwC Polska sp. z o.o. (firma konsultingowa), bank Citi Handlowy, Harman Connected Services Poland Sp. z o.o. (IT).
Praca Łódź
 • 5. Monopolis
  Monopolis to trzeci największy pofabryczny kompleks w Łodzi, który zajmie ponad 29 tys. m kw. W biurowcu powierzchnie wynajęły już firmy jak Clariant (jeden z wiodących producentów chemii specjalistycznej na świecie), Aleksandra Sowa (wielokrotna mistrzyni konkursów cukierniczych) czy Anna Rubaj (jedna z najlepszych łódzkich restauratorek).
Rewitalizacja obiektów w Łodzi

krótki opis

Czynnikami, które wpływają na atrakcyjność firmy są zarówno jej lokalizacja, jak i sam budynek, w którym się znajduje. Nowoczesne biurowce mają ogromną moc przyciągania pracodawców i pracowników. Wielkie firmy i znane korporacje kładą nacisk na dobrą lokalizację swoich biur, ponieważ wiedzą, że umiejscowienie ich w rozpoznawalnym miejscu jest świetną reklamą i dobrze postawionym krokiem w kierunku budowania rozpoznawalności marki.