Jak umiejętnie zmienić pracę na lepszą? | na-etacie.pl

Treść artykułu

Jak umiejętnie zmienić pracę na lepszą?

Rynek pracy ma do czynienia z nowym pokoleniem, które w przeciwieństwie do tego starszego, powoli odchodzącego na emerytury, nie wyznaje zasady, że starych drzew się nie przesadza. I choć ciągle wielu pracowników przywiązuje się do otoczenia, coraz częściej zmieniają pracę, gdy widzą lepsze perspektywy dla swojej kariery zawodowej. Jak umiejętnie zmienić pracę na lepszą?
Decyzja o zmianie pracy nie przychodzi łatwo, a czasem podejmuje się ją pod wpływem chwili, a nie strategicznego podejścia. Są jednak pewne powody, które słusznie skłaniają pracownika do odejścia do nowego miejsca pracy. Chcesz je poznać?

Szukamy pracowników

Kiedy zmienić pracę?

Wielu pracowników zachowuje się w bardzo zachowawczy sposób, gdy pojawia się temat podjęcia nowej pracy, wolą to, co znane i pozornie bezpieczne, jednak analizując kilka aspektów, mogą zmienić nie tylko swoje zdanie na temat zajmowanego stanowiska, ale i pracodawcę.
 • Czy masz perspektywy rozwoju w swojej aktualnej firmie?
  Bywają pracodawcy, którzy nie interesują się swoimi pracownikami. Nie dbają o ich rozwój i poszerzanie wiedzy oraz zdobywanie nowych umiejętności. Zamykają ich w biurze, kręcą nosem na myśl o szkoleniach. Jeśli Twoja wizja rozwoju różni się od polityki firmy, w której pracujesz, zastanów się, czy właśnie w niej chcesz spędzić resztę życia zawodowego.
  Zobacz: 5 podstawowych zasad budowania marki osobistej
 • Czy Twoja praca stawia przed Tobą wyzwania?
  Jak wygląda Twój dzień pracy? Każdy jest pełen nowych wyzwań i możliwości, a może 8 godzin to rutyna i zajmowanie się ciągle tymi samymi rzeczami. Jeśli tak jest, to zastanów się, czy właśnie taka opcja odpowiada Twoim ambicjom?
 • Nie masz możliwości awansu
  Większość pracowników pragnie awansu, jednak w wielu firmach jest to niemożliwe. Są miejsca pracy, w których nigdy nie prowadzi się rekrutacji wewnętrznej na kierownicze stanowiska, tylko szuka pracowników z zewnątrz. Jeśli chcesz się rozwijać i piąć po szczeblach kariery, a wiesz, że w Twoim aktualnym miejscu pracy jest to niemożliwe, spróbuj swoich sił u innego pracodawcy.
 • Chcesz zarabiać więcej?
  W Internecie znajdziesz wiele stron, które podają orientacyjne zarobki na danym stanowisku. Jeśli wiesz, że zarabiasz za mało, wyślij CV do innych firm. Chodząc na rozmowy kwalifikacyjne możesz nie tylko zleźć nową pracę, ale i zdobywasz cenne informacje na temat tego, jak może wyglądać Twoje życie zawodowe.
  Zobacz: 5 cech dobrego listu motywacyjnegoj
 • Czy masz stabilne zatrudnienie?
  Zdarza się, że pracownicy czują, że firma, w której pracują, zmierza na dno. Zwolnienia grupowe? Brak perspektyw na podwyżkę? Chcesz wykazać się lojalnością czy brakiem rozsądku czekając na zwolnienie? Jeśli wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że firma umiera, nie ma sensu w niej pozostawać. Prawda?
  Pamiętaj, że Ty jako pracownik musisz mieć własną wizję swojego rozwoju. Wiesz, ile chcesz zarabiać i jakie stanowisko zajmować, dlatego, gdy aktualne warunki pracy blokują Twój rozwój, nie wahaj się wybadać nowych gruntów.

krótki opis

Rynek pracy ma do czynienia z nowym pokoleniem, które w przeciwieństwie do tego starszego, powoli odchodzącego na emerytury, nie wyznaje zasady, że starych drzew się nie przesadza. I choć ciągle wielu pracowników przywiązuje się do otoczenia, coraz częściej zmieniają pracę, gdy widzą lepsze perspektywy dla swojej kariery zawodowej. Jak umiejętnie